Haro Interstate Ποδήλατο BMX
549,00 €

BMX με 3 piece cro-mo δισκοβραχίωνα 25Τ και μικρό γρανάζι πίσω 9T
Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας
Οσο ποιο κοντά γίνεται σε pro επίπεδο σε προσιτό επίπεδο τιμής το Ιnterstate είναι φτιαγμένο με ποιοτικά εξαρτήματα χωρίς κανένα συμβιβασμό. stacked list of quality parts that compromise nothing. Με full chromoly σκελετό, πηρούνι και τιμόνι, τροχούς με διπλό στεφάνι, κέντρα με κλειστά ρουλεμάν, Out back κασέτα, λάστιχα 2,4 και κλειστά integrated ρουλεμάν πηρουνιού.
- 100% chromoly frame with mid BB shell, integrated head tube & seat clamp, 21″ top tube length and removable brake and cable mounts
- 100% chromoly fork with internal threaded steerer tube and tapered legs
- 100% chromoly two-piece bars with 9.5″ rise and Haro cold forged alloy top load stem
- Haro 1978 3-piece chromoly 8-spline 170mm cranks
- Alloy CNC 28T sprocket and sealed Mid BB
- Lineage CNC Topload Stem
- Haro Sata double wall rims with alloy hubs and sealed rear cassette with 9T driver
- Haro La Mesa tires 20×2.4″ front/rear
- Haro padded Pivotal seat with alloy Pivotal post
- Haro 1978 plastic pedals
| Frame Components | |
|---|---|
| Frame | Full Cr-Mo Frame w/ Integrated HT & MID BB Shell |
| Fork | 100% Cr-Mo Fork 1 1/8" Threadless w/ Cr-Mo Internally Threaded Steerer Tube & Tapered Legs |
| Headset | Sealed Integrated, 1 1/8" |
| Drivetrain | |
| Cranks | 3-pc Cr-Mo 8 Spline 170mm |
| Sprocket | 28T CNC Team Disc |
| Bottom Bracket | Sealed MID BB |
| Gearing | 28/9 |
| Chain | KMC 410 |
| Pedals | Haro 78 Plastic w/ Cr-Mo Axle, 9/16 |
| Wheels | |
| Tires | Haro La Mesa 20 x 2.4" |
| Wheels/Rims | 20" Alloy 36h, Double Wall |
| Front Hub | Alloy Shell 36h, Sealed Bearing |
| Rear Hub | Alloy Shell Cassette, 36h, Sealed Bearing |
| Axle | 3/8" Front / 14mm Rear |
| Braking System | |
| Brakes | Haro 78 Alloy 990 U-Brake |
| Brake Levers | Haro 78 Alloy Hinged Lever |
| Other Components | |
| Grips | Haro Team Grips |
| Handle Bar | Full Cr-Mo 2-Piece, 9.25" Rise |
| Stem | Lineage CNC Alloy Top-Load, 50mm Ext. |
| Seat | Haro Padded Pivotal |
| Seat Post | Alloy Pivotal, 25.4mm |
| Seat Clamp | Integrated |
| Βάρος | 10 κ. |
|---|---|
| Τύπος Ποδηλάτου | BMX |
| Υλικό | Cro-Mo |
| Χρήση | Freestyle BMX |
| Τροχός (in) | 20" |
| Χρονολογία | 2022 |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Κατασκευαστής | Haro |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.